Vill du veta mer? Ring oss på: 0470-700880

Mickes Motor

– Med hjälp av motiverade och kompetenta medarbetare, som med ett professionellt affärsmannaskap alltid sätter kunden i centrum, marknadsför vi branschens bästa utbud av kvalitetsprodukter inom båt, MC, ATV, fyrhjulingar och utvalda trädgårdsprodukter. Vår ambition är alltid nära och långsiktiga relationer där vi tar hand om kunden och ger ett tryggt ägande genom vår fullserviceanläggning, säger Michael Bogren, ägare och vd på Mickes Motor.

Där drömmar blir till verklighet!

Vi gör allt för att du ska få en roligare fritid. Därför satsar vi på de bästa tillverkarna av hojar och båtar. Vi ska med hjälp av vår erfarenhet och kunskap hjälpa dig att välja rätt så du blir nöjd. Ett stort sortiment med inspirerande tillbehör gör att du får ut maximalt av din hobby.

Vi finns här bara för dig:

 

Försäljning

Michael Bogren

I företaget sedan 1977

Michael Bogren
tel: 0470-70 08 81
michael.bogren@mickesmotor.se

Jesper Reinholdsson

Jesper Reinholdsson
tel: 0470-70 08 82
jesper@mickesmotor.se

 

Reservdelar

Anders Johansson

I företaget sedan 1984

Anders Johansson
tel: 0470-70 08 85
anders.johansson@mickesmotor.se

Verkstad

Håkan Winnberg

 

Martin Ottosson

Martin Ottosson
0470 – 70 08 88
martin@mickesmotor.se

Oskar Palm

Oskar Palm
0470 – 70 08 88
verkstad@mickesmotor.se

Fredrik Gadd

Fredrik Gadd
0470 – 70 08 88
verkstad@mickesmotor.se

josef_portratt

 

Josef Laposi
0470 – 70 08 88
verkstad@mickesmotor.se

Leif Lindberg

Leif Lindberg
0470 – 70 08 88
verkstad@mickesmotor.se

Göran Samuelsson

Göran Samuelsson
0470 – 70 08 88
verkstad@mickesmotor.se

Ekonomi

Lola Holmberg

I företaget sedan 1970-71

Lola Holmberg
tel: 0470-78 38 31
lola.holmberg@mickesmotor.se

 

Vi är idag nio anställda som tillsammans med ägaren Michael Bogren har mycket lång erfarenhet av båt och mc. Vår anläggning på Hjalmar Petris väg 57-59 rymmer mc och båtutställning, ATV och trädgårdsprodukter från Honda samt en stor tillbehörs och verkstadsbutik. Den välutrustade verkstaden tar hand om service och reparationer.

mcrad